"Webcastleri izlemek için konuşmacıların yanındaki butonuna tıklayınız. "
KONGRE BİLGİLERİ

Toplantının Kapsamı ve Hedef Kitlesi:

• Psikiyatristler
• Uzmanlık öğrencileri
• Psikofarmakoloji ile ilgilenen sağlık çalışanları için bir eğitim programıdır.

Toplantının Amaçları:

• Psikotrop ilaçların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağı ve reçete edileceğini
• Psikotrop ilaçların etkili bir şekilde nasıl kullanılacağı ve reçete edileceğini
• Psikotrop ilaç tedavisinin güvenli ve etkili bir şekilde nasıl takip edileceğini
• Psikotrop ilaç tedavileri için klinik endikasyonları
• Psikofarmakoterapinin kısıtlılıklarını
• Reçete yazarken ilaç etkileri ile ilgili temel mekanizmaları öğretmek, geliştirmek ve hekimin kendisine olan güvenini sağlamaktır.

Yürütme Özeti:

• Tedaviye dayalı modern nörobilim ve güncel psikofarmakolojinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak için iki yılda bir yapılması tasarlanmış bilimsel bir toplantıdır.
• Toplantı içeriği, psikofarmakolojiyle ilgilenen klinisyenler ve sağlık çalışanlarının, klinik standartlarında psikofarmakoloji bilgilerini güncelleme, gözden geçirme ve geliştirmeleri için tasarlanmıştır.
• Psikiyatride farmakolojik tedavide hekimlerin kendine güvenini artırmaları ve hastalara en iyi tedavi seçeneklerini sunmaları beklenmektedir.

Toplantı Tarihleri: Kongre toplantıları, 11 - 14 Mart 2010 tarihlerinde yapılacaktır. 11 Mart tarihindeki toplantının başlama saati de göz önüne alınarak, kongre konaklamalarının 11 - 14 Mart tarihleri için 3 gece olarak yapılacaktır.

Kongre Dili: Kongre dili Türkçe ve İngilizce'dir. Kongre oturumlarında, Türkçe - İngilizce ve İngilizce - Türkçe eş zamanlı tercüme yapılacaktır.

Kredilendirme: Kongrenin tüm oturumları ve kurslar Türk Tabipler Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir.

Davet: Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre davet yazıları Kongre Sekreterliği aracılığı ile isteyen kayıtlı katılımcılarımıza gönderilecektir. Bu tür davet yazıları sadece izin amacı ile kullanılabilir. Bu tür davet mektubu sahibi misafirlerin kayıt ve konaklama ücretleri kendilerine aittir.

Kayıt ve Danışma Masaları: Kongre merkezi SU SESİ Hotel'de kayıt ve danışma masası, 11 Mart 2009 tarihinde saat 12:00’den itibaren çalışmaya başlayacaktır. Bu masalar 11 - 14 Mart tarihleri arasında 07:00 - 24:00 saatleri arasında açık kalacaktır.

Yaka Kartları: Tüm katılımcı ve refakatçilere yaka kartı verilecektir. Kongre düzeninin sağlanabilmesi için yaka kartlarının sürekli takılması rica olunur.

Katılım Sertifikası: Tüm katılımcılara katılım sertifikaları 13 Mart 2010 tarihinde saat 19:30 itibariyle dağıtılacaktır.

Ulaşım Hizmetleri: 11 - 14 Mart 2010 tarihleri arasında, transferlerini FİGÜR Turizm'e bildirmiş tüm katılımcıların transferleri gidiş - dönüş (havaalanı - otel - havaalanı) yapılacaktır. Özel transferler için lütfen FİGÜR ile irtibata geçiniz. Uçak değişikliklerinizi yazılı olarak 48 saat önceden bildirmeniz durumunda transfer değişikliğiniz dikkate alınacaktır.

İptaller: Katılım iptali 14 Aralık 2009 tarihine kadar bildirildiği taktirde kayıt ücretinin tamamı iade edilir. Katılım iptali 8 Şubat 2010 tarihine kadar bildirildiği taktirde kayıt ücretinin %50'si iade edilir. Bu tarihten sonra yapılacak kayıt iptallerinde iade yapılmayacaktır. Konaklama ücretlerinde geri ödeme ancak 14 Aralık 2009 tarihine kadar yapılan iptallerde %50 oranında yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde iade yapılmayacaktır. Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır.

Önemli Tarihler: Kongre Tarihleri : 11 - 14 Mart 2010

 
  LookUs & Online Makale

Psikofarmakoloji Sayaç