"Webcastleri izlemek için konuşmacıların yanındaki butonuna tıklayınız. "
DAVET EDİLEN ULUSLARARASI KONUŞMACILAR
 
George I. Papakostas, M.D.  
Tedavi dirençli depresyon çalışmaları bölümü direktörü
Massachusetts Hastahanesi, Psikiyatri,
Harvard Tıp Fakültesi Psikiyatri Doçenti

George I. Papakostas Harvard Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri Doçenti ve Boston, Massachusetts’te bulunan ‘Massachusetts General Hospital’ hastanesinin Psikiyatri Departmanı’nda Tedaviye Dirençli Depresyon Çalışmaları Direktörü’dür. Kendisi aynı zamanda “Psychiatry Research” dergisinin yayın kurulunda yer almakta ve “World Journal of Biological Psychiatry” degisinin Psikofarmakoloji alan editörlüğünü de yapmaktadır. Dr. Papakostas’ın araştırmaları tedaviye dirençli depresyon depresif bozukluklara, “plasebo” etkisi çalışmalarına ve majör depresif bozuklukta klinik çalışmaların tasarımı üzerindeki etkisine, ve majör depresif bozuklukta tedavi sonucunun klinik ve biyolojik prediktörlerine, moderatörlerine ve mediatörlerine odaklanmıştır.

Dr Papakostas ‘American College of Neuropsychopharmacology’, ‘Collegium Internationale Neuropsychopharmacologium’, ‘New Clinical Drug Evaluation Unit of the National Institute of Mental Health’, ‘American Psychiatric Association’, ‘World Federation of Societies of Biological Psychiatry’, ‘American Academy of Clinical Psychiatrists’, ‘International College of Psychosomatic Medicine’ ve ‘American Foundation for Suicide Prevention’ dahil olmak üzere farklı kaynaklardan çok sayıda ulusal ve uluslararası araştırma ödülleri almıştır. 150’den fazla klinik ve bilimsel yayın ile kitap bölümünün yazarı veya ortak yazarıdır. “Pharmacotherapy for Depression” (World Scientific Publishing and Imperial College Press) başlıklı kitabı yazmıştır.

Dr. Papakostas ABD’de ve yurtdışında depresyon tedavisi ile ilgili olarak 30’dan fazla ülkede ulusal ve uluslararası toplantılarda 100’den fazla konferans vermiştir.

 
  LookUs & Online Makale

Psikofarmakoloji Sayaç