"Webcastleri izlemek için konuşmacıların yanındaki butonuna tıklayınız. "
DAVET EDİLEN ULUSLARARASI KONUŞMACILAR
 
Alan J. Gelenberg, MD  
Healthcare Technology Systems Başkanı ve CEO’su
Klinik Psikiyatri Profesörü,Wisconsin Üniversitesi
Fahri Psikiyatri Profesörü, Arizona Üniversitesi

1987’den bu yana, Dr. Gelenberg, dünyanın en çok okunan hakemli dergilerinden olan Journal of Clinical Psychiatry’de genel Yayın Yönetmenliği yapmaktadır. Kendisi aynı zamanda, 31. yılını dolduran Biological Therapies in Psychiatry bülteninin kurucu yazarlarındandır. 18 yıldır, Arizona Üniversitesi, Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanlığını ve Profesörlüğü yürüten Gelenberg şu anda aynı üniversitede Fahri Profesörlük görevini icra etmektedir. Bundan önce Dr. Gelenberg ,Harvard fakültesinde ve 19 yıl da Massachusetts General Hospital’da görev yapmıştır. Kendisi, M.I.T. fakültesinde de çalışmıştır.

Dr. Gelenberg, Lancet, New England Journal of Medicine ve Journal of AMA’da yayınlanan metinlerin başyazarlığını yapmıştır ve 200’den fazla bilimsel makale, editoryal ve kitaba yazarlık yapmıştır. Amerikan Psikiyatri Derneği’nin (APA), Majör Depresif Bozukluklarda Tedavi İlkeleri çalışma grubunu başkanlık ederek APA/AMA ile ortaklaşa olarak birinci basamak sağlık hizmetleri konusunda benzer ilkeler üzerine çalışmalar yapmıştır ve şu anda depresyonda ABD Hastalık Kontrol Merkezlerine danışmanlık sağlayan bir komitede çalışmaktadır. Antidepresanların seksüel yan etkilerini ölçmek için ASEX skalasının geliştirilmesine yardımcı olmuştur ve bunun üzerinde çalışmaya ve klinik deney yöntemlerini geliştirecek diğer araçlar üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

Aslen Philadelphia’lı olan Alan Gelenberg, lisans eğitimini Columbia Üniversitesi’nde tamamlamış ve Pennysylvania üniversitesi’nden Tıp Doktoru ünvanını almıştır. Dahiliye bölümünde bir yıllık stajdan sonra, Massachusetts General Hospital’da psikiyatri bölümünde asistanlık yapmıştır. ABD Ordusu Sağlık Hizmetlerinde altı yıl görevli subay olarak hizmet vermiştir.

 
  LookUs & Online Makale

Psikofarmakoloji Sayaç